Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Vybrané reference:

Avenna - Obchůdek

Obchůdek, který nabízí CD s nahrávkami přednášek a knihy filozofie Avenna.


Thomas`s BarberShop

Thomas`s BarberShop je první klasické holičství v Praze. Svým zákazníkům nabízí oholení od klasické metody s napařením horkým ručníkem (tzv. hot towel), až po moderní metodu oholení elektrickým strojkem (tzv. Philips dry shaving). Kromě oholení mužům také nabízí kvalitní kadeřnické služby. A to vše v duchu toho, aby muži z tohoto salonu odcházeli maximálně spokojeni, zrelaxováni a samozřejmě upraveni.


Módní návrhář RoiFord

Webová prezentace amerického módního návrháře RoiForda, která je založená především na prezentaci fotek návrhů modelů.


Profesionální líčení

Nabídka profesionálních vizážistických služeb, a to včetně poradenství v oblasti image osobnosti.


JUDr. Bohdan Hallada

Jednoduchá webová vizitka notáře Bohdana Hallady, jejíž obsah minimalizuje ustanovení Notářské komory ČR.


Avenna - redesign (2009)

Redesign webu filozofie Avenna, která přináší osvědčené návody, jak se uzdravit, jak vyřešit problémy ve vztazích, jak pochopit osud a další návody.


P.F. INTERES s.r.o.

Web stavební společnosti, která se zabývá především stavbami a rekonstrukcemi kadeřnických salónů na klíč, a to od architektonického návrhu až po konečné vybavení zařízením.


HP-blog - redesign

Redesign mého blogu, na kterém najdete články o webdesignu, Internetu, počítačích apod. Tento blog je určen nejen lidem znalých oboru, ale i počítačovým začátečníkům, kterým budou adresovány především různé, jak doufám, užitečné rady a návody.


HP - webdesign, tvorba, úprava a optimalizace webů

Nacházíte se: Úvod » Tvorba webu » Jak poznáte kvalitní web?

Jak poznáte kvalitní web?

 • Máte již svůj web? A zajímá vás, zda je kvalitní a vyhovuje současným požadavkům?
 • Uvažujete o novém webu? A zajímá vás, jak si při dokončení zkontrolovat jeho kvalitu?

Kvalitu vašeho webu si sami můžete zkontrolovat podle následujících kritérií:

 1. Kvalitní web se ve všech současných internetových prohlížečích zobrazuje stejně a hlavně bez chyb.

  V dnešní době je na trhu vícero internetových prohlížečů a každý z nich má svá specifika, která se bohužel projevují i v tom, že nekvalitně udělaný web se v každém z nich zobrazí jinak, a to většinou s chybami, někdy se až celá stránka rozpadá.

  Toto však většina lidí nezná a tak bezchybnost zobrazování svého webu zkontroluje pouze ve svém prohlížeči a netuší, že často se v jiných prohlížečích jejich stránky zobrazují zcela nesmyslně, což odrazuje jejich zákazníky. Proto je potřeba si zkontrolovat, jestli se stránky zobrazují správně alespoň v nejčastěji používaných prohlížečích, jimiž jsou Internet Explorer, Firefox (Mozilla), Opera a Netscape.

 2. Kvalitní web se při vyhledávání ve vyhledávačích zobrazuje na předních místech.

  Nejvíce nových zákazníků na webové prezentace přichází přes vyhledávače. Proto, aby váš web byl úspěšný, je nutné, aby se ve vyhledávačích zobrazoval na předních místech. Zjednodušeně řečeno, "vyhledávací robot" při procházení webů prozkoumává i jejich kvalitu zpracování, kterou následně zohledňuje při sestavování seznamu vyhledaných webů. Čím je web kvalitnější, tak tím je zařazován na přední, tedy viditelnější místa v seznamu.

  Web, který není vidět ve vyhledávačích, jako kdyby nebyl vůbec.

 3. Kvalitní web je přehledný.

  Pokud zákazník na webu rychle nenajde to, co hledá, tak z webu odchází a již se na něj obvykle nevrátí. Proto je důležité dbát na přehlednost navigace a obsahu stránek, které přinášejí rychlou a pohodlnou orientaci zákazníka na celém webu.

 4. Kvalitní web se rychle načítá.

  Co uživatelé internetu opravdu nemají rádi je, když se stránky načítávají pomalu. Pokud se stránky rychle nenačtou, většina uživatelů načítání stránek zastaví a odchází, mnohdy nenávratně, někam jinam.

  Načítání stránek nejvíce zpomaluje načítání obrázků. Proto je potřeba web šikovně navrhnout tak, aby byl graficky hezký, ale přitom se rychle načítal.

 5. Kvalitní web při tisku na papír přehledně vytiskne pouze kýžený obsah stránky, a to bez jakýchkoli nepotřebných informací.

  Již se vám někdy stalo to, že jste si chtěli vytisknout nějakou zajímavou internetovou stránku a kromě požadovaného obsahu stránky se vám zbytečně vytiskly i zcela nepotřebné informace, jakými jsou třeba ovládací menu, ankety, tlačítka, počítadla přístupů apod.? Kdy jste po vytisknutí museli prolistovat vytištěné stránky a roztřídit je podle toho, kterou potřebujete a kterou ne, a ty nepotřebné jste pak zbytečně vyhazovali?

  Tak toto se vám u kvalitního webu nemůže stát, protože ten má tisk pod kontrolou a přehledně vám vytiskne pouze požadovaný obsah.

Existují i další kritéria kvalitního webu, ale vybrala jsem pro vás ta nejdůležitější.

HP-webdesign: záruka kvality

Zjistili jste, že váš stávající web, je již nevyhovující nebo zastaralý a chcete ho předělat?
Chcete si nechat udělat nový kvalitní web?

Pokud ano, tak vám nabízím své webdesignerské služby.
Udělám vám kvalitní web, který bude bez chyb a tudíž vám neodradí vaše zákazníky.

A jestli svá slova dodržím, to už si můžete podle výše uvedených kritérií kvalitního webu zkontrolovat sami.

Mapa stránek | Nahoru | | Domů

Výběr článků z HP-blogu

O světě Internetu, a to nejen pro odborníky

Povinné údaje na firemním webu

Jste podnikatel a máte svůj firemní web? Tak vězte, že na svých webových stránkách musíte mít uvedené určité povinné údaje o vaší firmě. A pokud je tam nemáte, tak vám hr…

mYx mapy, aneb kam přesně návštěvníci vašeho webu klikají

Dva zásadní a bohužel velmi časté omyly webdesignerů, potažmo i majitelů webů, jsou: návštěvníci web používají tak, jak jsme ho navrhli (tudíž klikají přesně tam, kam c…

Praha 5 už asi nezná co s penězi

Městská část Prahy 5 spustila nový web. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby... Když jsem poprvé tento web navštívila, tak jsem si myslela, že jsem se při zadávání adres…