Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Praktická podložka pod notebook

1. Únor

Rubrika: Počítače Autor: Hana Přádová - 1. únor 2009

Také se svým notebookem nesedáváte u stolu, ale rádi si ho berete do křesla na klín nebo rovnou do postele?

Také se vám stává, že notebook se vám po čase začne přehřívat, protože jste nechtěně nohou nebo přikrývkou překryli větrací otvory, které notebook potřebuje pro svoje chlazení?

Také vám připadá, že držet notebook na klíně není zrovna pohodlné?

V tom případě mám pro vás praktického pomocníka, který vám tyto nepříjemnosti vyřeší.

Tím praktickým pomocníkem je podložka pod notebook z obchodního domu IKEA. Když jsem tuto podložku poprvé viděla, tak jsem si skepticky pomyslela, že je to další nepotřebná věc, kterou si člověk akorát zanáší svůj byt. Když jsem si jí však vyzkoušela, tak od té doby na ní nedám dopustit a pokaždé ji používám.

I já totiž patřím mezi ty, kdo doma s notebookem nesedí u stolu, ale bere si ho do postele. Často se mi však stávalo, že větrací otvory na notebooku jsem si nechtěně ucpala nohou nebo přikrývkou a notebook se mi záhy začal přehřívat.

Pozor na přehřívání notebooku

Málokdo bohužel zná, že takovéto přehřívání může způsobit poškození notebooku. Některé součástky, především procesor, který je jakýmsi mozkem notebooku, nejsou totiž stavěny na vysoké teploty. Proto notebook má v sobě zabudovaný větrák, který pomocí větracích otvorů, které jsou buď na straně notebooku či na jeho spodní části, tyto součástky ochlazuje.

Pokud jsou však tyto otvory něčím překryté, tak větrák ztrácí svoji účinnost a některé součástky v notebooku se začnou přehřívat. Někdy se tyto součástky přehřejí natolik, že dojde k jejich zásadnímu poškození a notebook přestane fungovat tak, jak má. Proto i výrobci notebooků doporučují, aby notebook stál na pevné podložce tak, aby větrací otvory zůstaly volné - jedině tak výrobci mohou zaručit, že notebook se přehřátím nepoškodí.

A tak jsem i já hledala účinný způsob, jak zamezit tomu, aby se mi notebook v posteli přehříval, až jsem nakonec skončila u toho, že jsem si pod notebook dávala knihu coby podložku. Nebylo to však “to pravé ořechové” - kniha mě tlačila do nohou a občas mi i s notebookem z nohou sklouzla.

Dneska používám onu zmiňovanou podložku a jsem s ní velmi spokojená, a proto vám ji vřele doporučuji. Určitě neprohloupíte, když si ji koupíte.

Jak zmiňovaná podložka pod notebook vypadá?

Podložka je důvtipně vyrobena ze dvou částí.

Horní část je vyrobena z umělé hmoty a slouží jako pevná podložka pro notebook. Její plocha je drsná, takže notebook po ní neklouže.

Spodní část je ušitá z látky, která je naplněna polystyrenovými kuličkami, takže se vám přesně vytvaruje podle vašich nohou, což zaručuje pohodlné držení notebooku.
Spodní textilní část je odnímatelná od horní umělohmotné podložky, takže ji lze i jednoduše prát.

Více vám prozradí následující obrázky z www.ikea.com:

Koupí rozhodně neprohloupíte

Pokud vás podložka pod notebook zaujala, tak vám doporučuji, abyste si ji koupili. Rozhodně to nejsou vyhozené peníze - kdo si ji zatím z mého okolí koupil, tak je s ní moc spokojen.

Ani cena podložky rozhodně není přemrštěná. Obzvlášť, když vezmete v úvahu, že oprava přehřátých součástek v notebooku vás vyjde daleko dráž než oněch baťovských 399 Kč.

Bližší informace o podložce pro laptop - www.ikea.com

Komentáře

[1] Katka

Dobrý den, přidávám se k vyzdvihnutí této podložky pod laptop. Mám ji také a nedám na ni dopustit. Jedinou nevýhodu spatřuji v tom, že ji nemám kam umístit, když ji nepoužívám, ale toto nezmenšuje přednosti této podložky (je dost neskladná). Toto vyřeším v budoucnu tím, že si do ložnice naplánuji prostor k posteli, kam tuto podložku schovám, když ji nebudu potřebovat ale dostatečně blízko, aby byl k ruce, když bude potřeba? Škoda, že neprodávají takto velké noční stolky.
Tato jediná nevýhoda je ovšem vysoko převýšena nesmírným pohodlím, které tato podložka umožňuje (práci v posteli), kdy tato podložka ani netlačí. A dokonce zabraňuje ještě jedné nepříjemnosti, se kterou bych se setkávala ještě dnes: probíjení laptopu. Stávalo se mi, že když jsem si laptop opřela o stehna, tak jsem dostávala el.rány. (Naposledy od Asus Eee-čka minulý týden, kdy jsem si nedala onu podložku). Tato podložka brání i této nepříjemnosti. Podložku vřele doporučuji. Katka

Přidáno: 18. 2. 2009 11:15
Belkin Cushdesk - pohodlí především

Když jsem se tu rozplýval nad pohodlím s novou "podložkou pod notebook": http://fremy.i-extra.net...na-kline od Logitechu, tušil jsem, že realita brzy přijde. Práce s notebookem na klíně je od konce června mnohem zajímavější. Už tak dlouhé hodiny strávené s mým ?nejlepším přítelem? získali nový rozměr. Pořídil jsem si Belkin Cushdesk v plzeňském obchodě Lan-shop.cz

Přidáno: 7. 9. 2009 10:16
[3] lída

podložka je úžasná, doporučuji.

Přidáno: 25. 12. 2009 21:57
[4] VMal - v.malouskova[zavináč]seznam.cz

Nevíte, kde by se dala podložka objednat?

Přidáno: 6. 12. 2010 18:50
[5] Vierka Betková - vierkabetka[zavináč]azet.sk

ja som si kúpila tu a som nadmieru spokojná! www.chladiacapodlozka.sk

Přidáno: 21. 9. 2011 14:31

Přidat nový komentář


Kolik je jedna mínus jedna (slovy)?

Upozornění: Komentáře, které se nebudou týkat témata článku, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné apod. budou vymazány.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].